Szkoła rodziców i wychowawców
Program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami.
„Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?”
Głównym celem programu jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.
Ucząc umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie program jednocześnie przyczynia się do budowania silnej więzi między rodzicami a dziećmi, co (zgodnie z wynikami badań J. D. Hawkinsa) sprawia, że jest on także programem profilaktycznym.
Szkoła dla Rodziców i Wychowawców uczy nie tyle „metod” co budowania relacji w duchu podmiotowości i dialogu.
UNPLUGGED
Program przeciwdziałania przyjmowaniu substancji uzależniających przez uczniów
Program Przeciwdziałania Przyjmowaniu Substancji Uzależniających przez Uczniów „Unplugged” opracowany został w ramach międzynarodowego programu EU-Drug Abuse Prevention (EU DAP).
Program Unplugged jest szkolnym programem profilaktyki uniwersalnej, adresowanym do młodzieży w wieku 12-14 lat. Program jest realizowany w formie 12 jednogodzinnych zajęć lekcyjnych oraz spotkań dla rodziców uczniów uczestniczących w programie.
Inni ale tacy sami- niepełnosprawność
Prowadzimy szkolenia jak i również projekty skierowane do instytucji oraz firm, gdzie dostarczamy wiedzę na temat rodzajów oraz stopni niepełnosprawności, aktów prawnych dotyczących niepełnosprawności w Polsce, prawidłowych postaw i zachowań w trakcie obsługi klientów z różnego rodzaju niepełnosprawnościami oraz uwrażliwiamy uczestników naszych szkoleń na tematy niepełnosprawności co pozwoli na zwiększenie jakości i standardu usług.
DEBATA
Program krótkiej interwencji profilaktycznej
Celem ogólnym programu jest wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej.
Ponadto program nawiązuje do teorii reaktancji (teorii oporu psychologicznego), by uwzględnić w programie znaczenie prawa do podejmowania samodzielnych decyzji o abstynencji.
Domy Pomocy Społecznej
Prowadzimy projekty szkoleniowe dla pracowników Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Są to warsztaty i szkolenia dotyczące szeroko pojętej problematyki która jest związana z tymi instytucjami.
Loguj się z głową
Jest to program profilaktyki przygotowany z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Młodzi ludzie, którzy korzystają z I Program obejmuje cztery godziny zajęć dla poszczególnych grup wiekowych. Wszystkie moduły zawierają karty pracy i dodatkowe scenariusze zajęć dla rodziców. Każdy moduł przeznaczony dla klas I-III, IV-VI, VII-VIII szkół podstawowych i klas szkół ponadpodstawowych składa się z czterech zajęć poświęconych rozwijaniu umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych oraz chronią przed e-uzależnieniami, w tym e-hazardem w przypadku starszych nastolatków.
Przemoc domowa
Prowadzimy szkolenia dla jednostek pomocowych dotyczących przemocy domowej. Zespół Interdyscyplinarny to zespół specjalistów z różnych dziedzin, zajmująca się rozwiązaniem konkretnego problemu przy wykorzystaniu zasobów będących w dyspozycji każdego z członków takiego Zespołu. Wyznaczone w drodze porozumień zawartych między gminą a podmiotami niosącymi pomoc osobom doznającym przemocy w rodzinie osoby spotykają się w celu nakreślenia sposobu, w jaki chcą działać i wykorzystywać swoje kompetencje, możliwości i zasoby w przeciwdziałaniu przemocy domowej.